– The Magic of Wor(l)ds blog is een hobby, recensies en andere boekgerelateerde berichten worden gratis geplaatst.
Ik ben dankbaar voor het ontvangen van een gratis boekexemplaar van de auteur/de uitgeverij in ruil voor mijn eerlijke mening. –
Vandaag ga ik ter promotie mijn recensie van ‘Het verhaal van Vlaanderen 2’ met jullie delen, maar eerst wat informatie over
De Auteurs :
Harry De Paepe, leraar geschiedenis, en Frodo De Decker, illustrator en striptekenaar.
Het Boek :
Dé graphic novel van de langverwachte tv-reeks!
Volg hoe ons geuzenvolkje door de jaren heen het juk van de bezetter afwerpt om te komen tot een moderne, onafhankelijke samenleving.
Aan de hand van grootse gebeurtenissen en (ogenschijnlijk) kleine anekdotes loodsen Harry De Paepe en Frodo De Decker je doorheen de geschiedenis van het grondgebied dat we vandaag Vlaanderen noemen. Dit tweede boek behandelt de periode van de Habsburgse tijd tot nu.
En dan is het nu eindelijk tijd voor mijn
Het is nog even wachten op de nieuwe aflevering van ‘Het Verhaal van Vlaanderen’, maar gelukkig is ondertussen het 2de deel van de graphic novel uitgegeven.
Net zoals het 1ste deel is ook dit boek weer visueel genieten van de tekeningen van de hand van Frodo De Decker.
Een geweldige artiest in mijn ogen, die in samenwerking met Harry De Paepe, onze geschiedenis op gepaste manier in beeld brengt, zelfs al is het niet altijd even schoon!
Gelukkig was er ook opnieuw de nodige humor verweven in het verhaal en dat zorgt er mee voor dat deze strip de geschiedenis van ons landje (Ja, landje, want hier gaat het ook over België!) zeer toegankelijk weergeeft.
Een must-read dus voor jong en oud, die graag eens in het verleden wroet en nog beter er graag iets over (bij)leert.
The Magic of Wor(l)ds